Sanat ve Tasarımın Buluşma Noktası

Firmamız 1989 yılında Bayrampaşa’ da 70 m2'lik bir alanda plastik kalıpçılığı üzerine faaliyete başlamıştır.

Faaliyete başladığı günden itibaren çalışmalarına hızla ve aralıksız devam eden firmamız, yabancı ortaklı firmalar ile çalışmalarının yanı sıra üretimini ve müşteri alanını da genişleterek, imalat ve ARGE çalışmaları ağırlıklı olarak kalıphane, plastik enjeksiyon ve metal pres olmak üzere üç koldan büro mobilya aksesuarları, mobilya aksesuarları, otomotiv güvenlik malzemeleri gibi birçok çeşitli alanda hizmet vermektedir.

Gelişmiş teknolojiden de faydalanarak daha hızlı üretim ve hizmet kalitesi ile müşteri memnuniyetindeki yerini koruyan Net Kalıp birçok üründe de patent almaya hak kazanmıştır.

Firmamız şu anda 2500 m2’lik alanda, profesyonel ekibi ile Hadımköy’de hizmet vermeye devam etmektedir.

The Meeting Point Of Art and Design

Net Kalıp was established in an area of 70 m2 on plastic molding in 1989 in Bayrampaşa. Our company, which has been continuing its activities rapidly and continuously since the day we started our activities, has worked with foreign partnered companies and expanded its production and customer areas.

Net Kalıp provides services in a wide variety of fields such as office furniture accessories, furniture accessories, automotive security materials; mainly in the molding room, plastic injection and metal press.

As Net Kalıp, we have been awarded patents for many products and continue to serve our customers with faster production and service quality by taking advantage of advanced technology.

Today, our company continues to serve in Hadımköy with our professional team in an area of 2500 m2.

Settings

Click for more products.
No produts were found.

Menu